Jeśli marzy Ci się spływ kajakowy, ale obawiasz się, że zamiast podziwiać widoki będziesz martwić się niewygodnym siedziskiem i brakiem oparcia, to mamy na to rozwiązanie. Decydując się na wyprawę razem z nami możesz płynąć nowoczesnym modelem Aquarius Pro Tour. Mimo tego, że jest dwuosobowy został wyposażony w dodatkowe siedzisko dla dziecka, dzięki czemu spływ może być wspaniałą przygodą dla całej rodziny.

Dlaczego warto go wybrać?

Aquarius Pro Tour wykonany został z wysokiej jakość HDPE polietylenu i jest dużo bardziej wytrzymały od innych tego typu modeli. Jednak to nie wszystko, ogromną zaletą tego kajaka są także komory wyporowe, które umieszczone zostały w siedzeniach oraz zawór - umożliwiający usunięcie wody z kokpitu w razie potrzeby. Wszystkie te elementy dodatkowo wpływają nie tylko na komfort, ale również na bezpieczeństwo podróżnych.

Spływ to wspaniała przygoda, która z pewnością na długo pozostanie w Twojej pamięci, dlatego nie zwlekaj i zdecyduj się na wspaniałą przygodę razem z nami!

Jeśli szukasz pomysłu na rodzinny weekend, to doskonałym sposobem na wspaniałą zabawę będzie spływ kajakowy. W naszej wypożyczalni znajdziesz model RTM Brio, wyposażony w dwa siedziska dla dorosłych i jedno dodatkowe dla dziecka (do 6 roku życia).

Dlaczego warto wybrać ten model?

Przede wszystkim dlatego, że jest on bardzo lekki, a jednocześnie wytrzymały, ponieważ został wykonany z trwałego polietylenu. Charakteryzuje go także doskonała zwrotność, która ułatwia przemieszczanie się po jeziorach i rzekach. Natomiast dobrze wyprofilowane oparcia przy siedzeniach zapewniają komfort nawet podczas długiego spływu.Model ten doskonale sprawdzi się zarówno dla zaawansowanych kajakarzy, jak i dla osób, które swoją przygodę ze spływami dopiero zaczynają. RTM BRIO z pewnością odpowie na wymagania Twoje i Twojej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i znalezienia najlepszego modelu dla siebie. Chętnie doradzimy jaki będzie najlepszy. Spływy to doskonała zabawa i wspaniała przygoda, która na długo pozostanie w pamięci zarówno dużych, jak i małych.

Chcą Państwo zakosztować przygody w Puszczy Kozienickiej i zastanawiają się jaka jest cena za spływ kajakowy rzeką Radomką?
Zawiera ona opłatę za wypożyczenie i transport sprzętu oraz elementów ochronnych.

 

kajak 1-osobowy: 50zł

kajak 2-osobowy: 70zł

Transport bus gratisSpływy kajakowe są Twoją pasją? A może dopiero zaczynasz swoją wodną przygodę? Jeśli chcesz przeżyć coś wyjątkowego, to udaj się z nami w rejs po rzece. Doskonale wiemy jak ważny jest sprawdzony i dobrej jakości sprzęt, dlatego tez oferujemy wynajem jedynie najlepszych modeli.Perception Prodigy II sprawdzi się zarówno podczas krótkiej wyprawy, jak i w czasie trwającego kilka dni spływu. Wykonany został z wytrzymałego polietylenu i wyposażony w dwa siedzenia, które dla jeszcze większego komfortu zostały delikatnie usztywnione i pokryte warstwą neoprenu.

Komfort i wygoda w każdych warunkach

Kajak Perception Prodigy II posiada także regulowane podnóżki umożliwiające wygodne ułożenie nóg, a także specjalnie wyprofilowane uchwyty (które można wsuwać i wysuwać), dzięki czemu dużo łatwiej jest przenieść kajak we wskazane miejsce. Model ten posiada duże udogodnienie, zwłaszcza jeśli chodzi o początkujących, ponieważ umieszczone wewnątrz kile pomagają utrzymać równowagę. Polecamy go wszystkim miłośnikom spływów, którzy nie chcą płynąć w pojedynkę.

Miejsce, w którym znajduje się nasz ośrodek i wypożyczalnia kajaków, to tereny nie tylko interesujące rekreacyjnie, ale też przyrodniczo. Lewobrzeżny dopływ Wisły – rzeka Radomka od wielu lat zapewnia turystom i mieszkańcom okolicy możliwość aktywnego wypoczynku na swoich czystych i spokojnych wodach.

Przyrodnicza ostoja na Mazowszu

Otoczenie sprzyja kontemplacji i podziwianiu naturalnych krajobrazów, wykształconych praktycznie bez ingerencji człowieka. Radomka przepływa poprzez malownicze obszary Puszczy Kozienickiej i ma ok. 115km długości i aż 2000km dorzecza. Swoje źródło ma natomiast w Lasach Przysusko-Szydłowieckich. Wije się pośród łąk, pastwisk i niewielkich wiosek, których powstanie datuje się nawet epokę neolitu.

Wpływają do niej również mniejsze strumienie, zaś na dwóch największych stworzony został zbiornik (Zalew Domaniowski), wykorzystywany do celów rekreacyjnych i wędkarskich. Dorzecze charakteryzuje się rozlewiskami, wysepkami i zakolami, rozprzestrzenionymi w tzw. pradolinie.

Dzika i naturalna przybrzeżna fauna i flora Radomki, dostarcza rozrywki miłośnikom zwierząt i roślin. W trakcie rejsu można spotkać baraszkujące na wysepkach wydry, różne gatunki kaczek, jak i ptaki (bociany, bieliki). W obrębie szlaku znajdują się także pomniki przyrody (np. dęby) i rezerwaty, a część meandrującej w Puszczy Kozienickiej rzeki została oznaczona jako obszar Natura 2000.

Gratka dla kajakarzy

Dzięki swojemu położeniu na nizinach i atrakcyjnej okolicy Puszczy, rzeka Radomka stanowi bardzo dobre miejsce na spływy kajakowe. Jej nurt jest dosyć szybki, jednak nie oznacza to stopnia trudności trasy. Wręcz przeciwnie – jest wyjątkowo bezpieczna, posiada oznaczone i proste do ominięcia przeszkody (kłody, mostki), a przy tym zachwyca otaczającą przyrodą. Jej brzegi są piaszczyste i umożliwiają przycumowanie do nich w razie zmęczenia czy nawet chęci spaceru po pobliskich wioskach.

Na rzece Radomce można zatem nie tylko zakosztować relaksu na kajaku, wśród śpiewu ptaków i kojącego szumu wody, ale także poznać tajniki wioślarstwa w sprzyjających ku temu warunkach.