Jeśli szukasz pomysłu na ciekawą rozrywkę dla całej rodziny, a jednocześnie chcecie spędzić trochę czasu na powietrzu, to wybierzcie się na spływ kajakowy. To wspaniała rozrywka, która z pewnością zachwyci każdego malucha i zapewni dobrą zabawę również rodzicom. Jak się przygotować na taką wyprawę i o czym należy pamiętać? Chętnie to dla Ciebie sprawdzimy.

Najważniejsze informacje

Zacznijmy od tego, że zanim wybierzesz się na spływ kajakowy, należy zacząć go od wyznaczenia trasy. Zabierając maluchy należy zdecydować się na spokojną, niezbyt głęboką rzekę, np. taką jak Radomka, a także zastanowić się czy wybrana trasa nie będzie zbyt długa. Do wyboru są 3 odcinki, Brzóza-Ryczywół 4-5h (najpopularniejsza) , Brzóza-Chodków 3-4h, Wola-Chodkowska-Ryczywół 2h.

Jaki kajak wybrać?

Wszystko zależy od tego, ile osób będzie brało udział w spływie. Jednak musisz pamiętać, że dziecko zawsze powinno płynąć razem z osobą dorosłą. W przypadku większej liczby osób, dobrą alternatywą dla kajaka dwuosobowego, będzie ten trzyosobowy, w którym płynąć mogą dwie osoby dorosłe i jedno lub dwoje dzieci. W naszej ofercie znajdziecie kajak RTM Brio z dodatkowym siedziskiem dla dziecka.

Co należy zabrać ze sobą na spływ kajakowy?

Rodzice z pewnością wiedzą, że wyprawa z dziećmi zawsze wiąże się z większą liczbą rzeczy do zabrania. Z niektórych przedmiotów można zrezygnować, jednak są również takie, o których nie wolno zapominać.

Do podstawowego wyposażenia należą kamizelki ratunkowe – zawsze w odpowiednim rozmiarze. Należy je dokładnie zapiąć przed rozpoczęciem spływu i nie ściągać aż do zejścia na ląd. Kolejna rzecz to odpowiedni ubiór, niezależnie od warunków atmosferycznych konieczne jest nakrycie głowy zabezpieczające przed wiatrem i słońcem, a także kurtka przeciwdeszczowa, która ochroni ciało w razie nagłej zmiany pogody.

Należy również pamiętać o odpowiednim obuwiu, takim które nie będzie przemakało i będzie posiadało antypoślizgową podeszwę. Bez względu na czas trwania spływu konieczny jest też suchy i mokry prowiant. Wszystkie rzeczy należy umieścić w wodoodpornym worku, który zabezpieczy je przed wodą.