Jeśli marzy Ci się aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, ale znudziła Ci się jazda na rowerze i górskie wspinaczki, to ciekawą alternatywą może być spływ kajakowy po rzece Radomka. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z wiosłowaniem, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł, zebraliśmy w nim kilka cennych wskazówek dla osób, które po raz pierwszy wybierają się na spływ.

Jak się przygotować?

Jeśli to twój pierwszy spływ najlepiej sprawdzi się wypad jedno lub dwudniowy. W przypadku wyprawy jednodniowej musisz zabrać ze sobą podstawowe wyposażenie, które bez trudu zmieści się w kajaku. Najczęściej jest to kurtka przeciwdeszczowa, nakrycie głowy, które ochroni przez słońcem i wiatrem, ale także coś do picia i jedzenia. Bardzo ważne jest również, żeby wyposażyć się w nieprzemakalny worek, możesz dowiedzieć się wcześniej czy wypożyczalnia kajaków ma je na stanie lub kupić własny. Pamiętaj, aby umieścić go w takim miejscu, z którego nie wypadnie.

Ważne informacje dla początkujących

Rzeka Radomka to doskonałe miejsce na pierwszy spływ, głównie dlatego, że jest ona bardzo spokojna, szeroka i występują na niej jedynie niewielkie przeszkody, np. Kamienie, pnie, gałęzie, itp. Należy jednak pamiętać, że spływ Radomką jest bezpieczny, ale przy zachowaniu wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Wszystkie te cechy sprawiają, że bez obaw możesz wyruszyć na przygodę samodzielnie lub zabrać ze sobą całą rodzinę, również dzieci. Natomiast, jeśli wolisz wypady grupowe, dobrym rozwiązaniem jest spływ zorganizowany, podczas którego organizatorzy zadbają o dostarczenie kajaków i odbiorą je po zakończonym spływie.

Pamiętaj

Spływ kajakowy to świetna zabawa, która pozwoli odpocząć od miejskiego zgiełku, a także nacieszyć oczy pięknymi widokami. Radomka to bardzo łagodna rzeka, idealna dla początkujących kajakarzy, która z pewnością przypadnie Ci do gustu.